KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7041466
*
nr 704 1466
Stina Sörman
(1910-1993), Sverige
Blandteknik, Stina Sörman, 49x59
Stina Sörman, svensk målare född 1910, död 1993.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 juni 2011
kl 19:23:35
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik stina sörman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
1005 Blandteknik
Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:49
-
1003 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:25
*
Stina Sörman
Stina Sörman, svensk målare född 1910, död 1993.
nr 704 1466
Stina Sörman
(1910-1993), Sverige
Blandteknik, Stina Sörman, 49x59
Stina Sörman, svensk målare född 1910, död 1993.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 juni 2011 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik stina sörman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33 -
1005 Blandteknik
Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:49 -
1003 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:25



